Bun Venit

AcasaFAQCautareCalendarMembriGrupuriConectareInregistrare

Distribuiţi | 

Găman, după ce a jucat alături de Zidane&Co: "E cel mai frumos cadou de sărbători!"

In jos 
AutorMesaj
Cagiva
Moderator
Moderator

Puncte : 184
Reputatie : 2
Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 23
Localizare : Braila

MesajSubiect: Găman, după ce a jucat alături de Zidane&Co: "E cel mai frumos cadou de sărbători!"   Mier Dec 15, 2010 3:56 pm

Fundaşul echipei Universitatea Craiova, Valerică Găman, a declarat, marţi, că participarea la meciul caritabil organizat de Ronaldo şi Zinedine Zidane a fost o experienţă fantastică.

"A fost ceva fantastic. Să primeşti telefon luni seara, la ora 20, şi la nici 24 de ore să fi alături de marii jucători ai lumii, este ceva excepţional. Am fost primiţi extraordinar, chiar dacă pentru ei eram nişte necunoscuţi, plus că noi trei am fost şi cei mai tineri jucători din echipa prietenilor lui Ronaldo şi Zidane. Am mai spus cred că a fost cel mai frumos cadou de sărbători pe care l-am primit în acest an" , a declarat fundaşul, care a evoluat 30 de minute în partida de la Atena.

Găman susţine că fostul internaţional Gheorghe Popescu are dreptate în ceea ce îi priveşte pe jucătorii români, care ar trebui să îşi propună să joace la echipele de club din străinătate alături de marii jucători ai lumii şi nu împotriva lor. "Domnul Popescu, căruia îi mulţumesc pentru această invitaţie, are dreptate. Când ne apucăm de fotbal toţi ne dorim să ajungem la o echipă din prima ligă. Când ajungem unde ne-am propus de mici, trebuie să ne fixăm alt obiectiv, de a ajunge la naţională şi implicit la un club mare de afară. Dumnealui a ajuns căpitanul Barcelonei şi nu cred că cineva din România va mai ajunge căpitanul unei astfel de echipe, dar trebuie ca acest lucru să ne ambiţioneze şi mai mult, iar dumnealui, Hagi, Mutu şi Chivu sunt cele mai bune exemple pentru noi, jucătorii tineri. Şi ei au plecat din acelaşi fotbal în care suntem noi şi au ştiut ce vor de la viaţă, de au ajuns unde au ajuns. Experienţa de aseară mă motivează şi mai mult", a menţionat Găman.

Fundaşii Valerică Găman, Cornel Râpă şi Silviu Ilie au evoluat, marţi seară, în meciul de caritate de la Atena, organizat de Zinedine Zidane şi Ronaldo. Pe Stadionul Karaiskaki, în faţa a 30.000 de spectatori, formaţia prietenilor lui Zidane şi Ronaldo a terminat la egalitate, scor 2-2, cu o echipă de vedete ale clubului Olympiakos Pireu. Pentru prietenii lui Zidane şi Ronaldo a marcat Ricardo Sa Pinto o dublă, în timp ce pentru vedetele de la Olympiakos a punctat Kostas Mitroglou, de două ori.

Partida, care a avut ca scop lupta împotriva sărăciei în Pireu şi care a fost organizat de Programul Naţiunilor Unite pentru Dezvoltare, trebuia să aibă loc miercuri, dar a fost devansată 24 de ore, din cauza grevei naţionale declanşate din cauza măsurilor de austeritate din Grecia. De asemenea, o parte din încasările acestui meci vor fi donate victimelor cutremurului din Haiti, din luna ianuarie, şi celor afectaţi de inundaţiile din luna iulie, din Pakistan.

sursa:prosport.ro

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Găman, după ce a jucat alături de Zidane&Co: "E cel mai frumos cadou de sărbători!"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hex Team :: Diverse :: Sport :: Stiri-
Mergi direct la: